Данас је Пон Сеп 16, 2019 1:05 am

Сва времена су у UTC + 1 сат [ DST ]

Пошаљи нову тему Одговори на тему  [ 869 порука ]  Иди на страницу Претходни  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 58  Следећа
Аутору Порука
 Наслов поруке: Re: ABA ("Јадранска") лига
ПорукаПослато: Уто Дец 30, 2014 5:03 pm 
Чак и када коса ми оседи
Корисников грб

Придружен: Пон Апр 29, 2013 11:10 pm
Поруке: 4627
Il genio пише:

Елем, ишло се да, 2-3 године, и по мом личном убјеђењу а то становиште је изгледа сазрело и у битним дјеловима Делија, то је било погрешно. Заправо, није било погрешно по себи али је мотивација која је на почетку превладавала била та да се и млађа генерација навијача "најебе кеве" Рватима. По мени, то су дјечје болести које су сада прележане пошто озбиљна навијачка група не може да се руководи превасходно таквим мотивима.

Zao mi je ako je tako razmisljala jedna od naozbiljnijih navijackih grupa na svetu. Pogotovu sto ne vidim nacin da se najebe keve bilo kome posto nije bilo gostovanja. Iskren da budem, ne lici mi to na Delije.
[/quote]

Није то била основна мотивација али је било пуно примјеса тог националног набоја, "како је добро видјети те опет" итд. Ја сам то мало поједноставнио. С друге стране то није ништа необично, нису се Србљи и Рвати играли кликера а од играња кликера нико не завршава под земљом... Неки од тих људи са наше трибине су били учесници рата тако да...А то што није било гостовања, није било дозвољено. Но, навијачка група Делије отишла је у Запрешић и свако ко мисли да је то тек тако, мсм, о чему онда да дискутујемо?! Поента је та да Делије сигурно нису група која пријети празним пушкама, због тога се и животи нажалост губе...

Грешке се праве да би се из њих учило а навијачка група није екипа са послиједње вечере. И поред тога је најбоља, биће још и боља а биће зато што ради на себи иако се то извана често нити види нити жели да се види (већином од присталица школе мишљења да је навијачка група највеће зло).

Чињеница је да су се хале пуниле и горјеле због националног набоја и тамо и овамо. Да ли је то нормално? Чињеница је и та да се није могло отићи на гостовање организовано. Да ли је то нормално?

И - да ли је НОРМАЛНО И МОРАЛНО НА НАЦИОНАЛНОЈ МРЖЊИ ОСТВАРИВАТИ ПРОФИТ?

Мени лично је то довољан аргумент да се добро стави прст на чело шта се у ствари ради. Нисам неки задрти заговорник бојкота али ни присталица прича зашто-зато са другим предзнаком.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."

Врх

ПорукаПослато: Уто Дец 30, 2014 5:55 pm 
Чак и када коса ми оседи
Корисников грб

Придружен: Суб Мар 16, 2013 1:18 pm
Поруке: 9683
Mene što se tiče, nama je jedini adut u borbi protiv svih prljavština groblja - rezultat. Evo ostaše nakon dugo vremena bez EL i odma' problem. Ako oni zajedno sa udbašem Tegeltijom i ostalim ološem iz ksss na čelu sa smrdljivim Bodirogom, koji mirno gledaju svinju kako pravi cirkus od plej ofa i svake utakmice čim nije po njegovom, gepekuju, kradu, otimaju, mogu srušiti ABA ( a nemogu), bujrum brate nek je sruše. Mi treba da ćutimo i radimo i fino je osvojimo. Sunovrat srpske košarke nema veze sa ABA ligom, isti se poklopio sa početkom makabizacije i kad je veliki bolesni trenerski mag odveo evropskog šampiona na 6. mjesto na evropskom u Švedskoj, sve sa Stojakovićem, Jarićem, Vujanićem, Vukčevićem, Gurovićem u timu...U isto vrijeme srpski predstavnik u EL i ljudi iz KSS u sukobu FIBA - ULEB, naravno biraju pogrešno.
Svako ko kaže da Srbi nemaju interes u ABA debelo griješi, a ta Tegeltijina demagogija razvijajmo košarkaške centre po Srbiji nema veze sa ABA ligom, niti ih je ABA liga ugasila, niti će ih Zvezdino nabijanje sa po 50 razlike razviti, niti će se Zvezdini mladi igrači razvijati u takvim utakmicama. Interes Zvezde je da ojača svoje pozicije u ABA i ULEB-u (ovdje pogotovo je izgleda dosta dobrog odrađeno), a svinje nek se valjaju u blatu i tamo plasiraju svoju demagogiju.

Врх

ПорукаПослато: Уто Дец 30, 2014 6:01 pm 
Чак и када коса ми оседи
Корисников грб

Придружен: Чет Мај 09, 2013 8:20 am
Поруке: 4664
Либурнија пише:

Није то била основна мотивација али је било пуно примјеса тог националног набоја, "како је добро видјети те опет" итд. Ја сам то мало поједноставнио. С друге стране то није ништа необично, нису се Србљи и Рвати играли кликера а од играња кликера нико не завршава под земљом... Неки од тих људи са наше трибине су били учесници рата тако да...А то што није било гостовања, није било дозвољено. Но, навијачка група Делије отишла је у Запрешић и свако ко мисли да је то тек тако, мсм, о чему онда да дискутујемо?! Поента је та да Делије сигурно нису група која пријети празним пушкама, због тога се и животи нажалост губе...

Грешке се праве да би се из њих учило а навијачка група није екипа са послиједње вечере. И поред тога је најбоља, биће још и боља а биће зато што ради на себи иако се то извана често нити види нити жели да се види (већином од присталица школе мишљења да је навијачка група највеће зло).

Чињеница је да су се хале пуниле и горјеле због националног набоја и тамо и овамо. Да ли је то нормално? Чињеница је и та да се није могло отићи на гостовање организовано. Да ли је то нормално?

И - да ли је НОРМАЛНО И МОРАЛНО НА НАЦИОНАЛНОЈ МРЖЊИ ОСТВАРИВАТИ ПРОФИТ?

Мени лично је то довољан аргумент да се добро стави прст на чело шта се у ствари ради. Нисам неки задрти заговорник бојкота али ни присталица прича зашто-зато са другим предзнаком.[/quote]

Prvi pasus:
U periodu (bliskom periodu) posle krvavog građanskog rata, kada je sve to sveže i puno nerešenih stvari, je takvo ponašanje "nomalno" i potpuno opravdano ne dozvoliti pristup gostujućih navijača.
drugi pasus:
Potpuno nejasna rečenica, kao da je Jadranska liga bila koncipirana da na njoj zarađuju klubovi i Sidro na osnovu nacionalne mržnje, mislim da to ne stoji.

Pratiti svoj klub, ako ne možeš na gostovanjima, možeš u Pioniru.
Između ostalog, zašto se ne zauzme stav kada je Partizan domaćin, i dozvoli 300 (150) karata, mislim da su oni sa svinjom na čelu prvi krenuli sa tim bez gostujućih navijača, odnosno sa 300-tinak navijača, umesto 50%/50%?

Činjenica da organizovano naviijanje nedostaje u pojedinim trenucima na utakmicama ABA lige, ove sezone je to najmanje bitno zato što smo toliko jaki ali je taj impuls, taj vetar u leđa nekada vrlo bitan da se pokrenu igrači tipa Jaka, Đenka, Kalina.
To će nam biti jako potrebno baš mnogo sada 02.01.2015 protiv Reala.

Врх

ПорукаПослато: Уто Дец 30, 2014 6:12 pm 
Чак и када коса ми оседи
Корисников грб

Ганац пише:
drugi pasus:
Potpuno nejasna rečenica, kao da je Jadranska liga bila koncipirana da na njoj zarađuju klubovi i Sidro na osnovu nacionalne mržnje, mislim da to ne stoji.

Но, какав год концепт био, факат је тај набој јако пунио хале и аутоматски играо и улогу у маркетиншком смислу. То је доста проблематично а мени лично и перверзно. Оно као, кад не можемо да живимо заједно без да се искољемо, ајде бар да играмо кошарку заједно. Обрни-окрени, ствар није без мрље.

Но добро, нама је сада највећи проблем фрка коју ће гробље сигурно да дигне.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."

Врх

ПорукаПослато: Уто Дец 30, 2014 6:15 pm 
Чак и када коса ми оседи
Корисников грб

Придружен: Суб Мар 16, 2013 1:18 pm
Поруке: 9683
Pa normalno je bilo za očekivati da će nakon raspada SFRJ takve utakmice napuniti halu, neki će doći iz mržnje, neki iz radoznalosti, neki zbog basketa. I naravno da su u svemu tome profit vidjeli oni najpromoćurniji i svaka im čast na tome.

Врх

ПорукаПослато: Уто Дец 30, 2014 6:26 pm 
Стара гарда
Корисников грб

Придружен: Нед Мар 17, 2013 2:47 pm
Поруке: 2241
crazynorth75 пише:
Mene što se tiče, nama je jedini adut u borbi protiv svih prljavština groblja - rezultat. Evo ostaše nakon dugo vremena bez EL i odma' problem. Ako oni zajedno sa udbašem Tegeltijom i ostalim ološem iz ksss na čelu sa smrdljivim Bodirogom, koji mirno gledaju svinju kako pravi cirkus od plej ofa i svake utakmice čim nije po njegovom, gepekuju, kradu, otimaju, mogu srušiti ABA ( a nemogu), bujrum brate nek je sruše. Mi treba da ćutimo i radimo i fino je osvojimo. Sunovrat srpske košarke nema veze sa ABA ligom, isti se poklopio sa početkom makabizacije i kad je veliki bolesni trenerski mag odveo evropskog šampiona na 6. mjesto na evropskom u Švedskoj, sve sa Stojakovićem, Jarićem, Vujanićem, Vukčevićem, Gurovićem u timu...U isto vrijeme srpski predstavnik u EL i ljudi iz KSS u sukobu FIBA - ULEB, naravno biraju pogrešno.
Svako ko kaže da Srbi nemaju interes u ABA debelo griješi, a ta Tegeltijina demagogija razvijajmo košarkaške centre po Srbiji nema veze sa ABA ligom, niti ih je ABA liga ugasila, niti će ih Zvezdino nabijanje sa po 50 razlike razviti, niti će se Zvezdini mladi igrači razvijati u takvim utakmicama. Interes Zvezde je da ojača svoje pozicije u ABA i ULEB-u (ovdje pogotovo je izgleda dosta dobrog odrađeno), a svinje nek se valjaju u blatu i tamo plasiraju svoju demagogiju.

Potpisujem.

Jadranska liga nije idealna cak naprotiv, ali je neuporedivo bolje resenje od domace lige u svakom smislu. Mi kao klub treba da radimo na ojacavanju nasih pozicija unutar lige za sta ima prostora.

Sto se tice Delija, kao sto su 2005. preispitali svoje odluke i odlucili da bojkotuju ligu, voleo bih da to isto ucine i sad. I tad mi je to delovalo kao da nisu dobro razmislili, a narocito sad kad su okolnosti promenjene. Njihovo prisustvo u hali na bilo koji nacin bi mnogo znacilo nasim igracima, bar na plejof utakmicama, da se ne lazemo.

Врх

ПорукаПослато: Уто Дец 30, 2014 10:33 pm 
Стара гарда
Корисников грб

Придружен: Чет Јан 09, 2014 3:01 pm
Поруке: 2519
Либурнија пише:
То је тако на папиру али свима нам је јасно, само што то неки неће себи да признају, да су они једина реална опасност по нас у плеј офу и да би било јако добро да се не игра с њима већ у полуфиналу. Њихов ростер уопште није толико лош када уђу у форму - Мачван, Павловић, Будала, Тепић, па и Гагић и Милутинов, вјероватно ће да доводе још и неког на плеју. Плус свиња која зна да води утакмице и да провоцир инцидентне ситуације у којима су они као риба у води. Поготово плеј оф је зајебана ствар, ту се свашта зна догодити, сјетимо се прошле сезоне а старији се сјећају и тријумфа Задра у Загребу над Цибоном, тадашњим двоструким прваком Европе и освајање титуле, па када смо ми слиједеће године направили чудо и исту ту велику Цибону избацили још у полуфиналу итд.

Није лош тим, али ни приближно јак као прошле године са Богдановићем, Ловерњом и бертрансом, а ми малко јачи. Малко више. Решење за њих са овим тимом јесте само контрола офанзивног скока јер у осталим сегментима нису бољи. А ово није утакмица на једну добијену него плеј оф серија. Много смо страха навукли, али ја не бринем са овим тимом.

Врх

ПорукаПослато: Уто Дец 30, 2014 11:42 pm 
Члан клуба
Корисников грб

Придружен: Суб Мар 16, 2013 10:11 pm
Поруке: 1989
МоСа ВерСе пише:
Није лош тим, али ни приближно јак као прошле године са Богдановићем, Ловерњом и бертрансом, а ми малко јачи. Малко више. Решење за њих са овим тимом јесте само контрола офанзивног скока јер у осталим сегментима нису бољи. А ово није утакмица на једну добијену него плеј оф серија. Много смо страха навукли, али ја не бринем са овим тимом.

Ма какав офанзивни скок то није кључни проблем, рјешење за њих је врло једноставно и крије се у максималној мотивацији. Да се не деси (опет) да они више желе 14. у низу него ми прву послије 15 година. Они ће појачати мотивацију макар и кроз демагогију како је власт против њих, е зато сам ја и прошле године помињао недостатак организованог навијања и Радоњића. Квалитет имамо. Ја бих њих и волио у полуфиналу да након завртања славина од стране државе забораве и ЕЛ извор, па послије средити и домаћицу. Ово се мора једном направити, какво год да је окружење, уосталом задње 2 ЕЛ смо добили на поклон.

Врх

ПорукаПослато: Пет Јан 02, 2015 3:36 pm 
Члан клуба
Корисников грб

Придружен: Суб Мар 16, 2013 2:10 pm
Поруке: 1813
МоСа ВерСе пише:
Либурнија пише:
То је тако на папиру али свима нам је јасно, само што то неки неће себи да признају, да су они једина реална опасност по нас у плеј офу и да би било јако добро да се не игра с њима већ у полуфиналу. Њихов ростер уопште није толико лош када уђу у форму - Мачван, Павловић, Будала, Тепић, па и Гагић и Милутинов, вјероватно ће да доводе још и неког на плеју. Плус свиња која зна да води утакмице и да провоцир инцидентне ситуације у којима су они као риба у води. Поготово плеј оф је зајебана ствар, ту се свашта зна догодити, сјетимо се прошле сезоне а старији се сјећају и тријумфа Задра у Загребу над Цибоном, тадашњим двоструким прваком Европе и освајање титуле, па када смо ми слиједеће године направили чудо и исту ту велику Цибону избацили још у полуфиналу итд.

Slažem se apsolutno! Ako hoćemo da budemo šampioni, zna se šta nam je činiti. Izađi na teren i pobedi! Ne kukaj na sudijski kriterijum, kakav god on bio, pokaži da si iznad njih i da si jači od svega. Imamo kvalitetniji tim, uigraniji smo, igramo EL. Jednostavno, favoriti smo i sve osim našeg trijumfa u eventualnom polufinalu plej-ofa bilo bi veliko iznenađenje. Naravno, nikako ne treba potceniti protivnika kakav je KKP. To je siguran put ka porazu.

Врх

ПорукаПослато: Суб Јан 03, 2015 12:57 pm 
Стара гарда
Корисников грб

Придружен: Нед Мар 17, 2013 2:47 pm
Поруке: 2241
Markota potpisao za neke turke, Cibona i zvanicno moze da se oprosti od plej-ofa. Po mom misljenju, vece sanse ima Zadar nego Cibona i Olimpija. Naravno, Partizan je postao apsolutni favorit za 4. msto. Neverovatno je koliko godinama imaju srece sa ovakvim stvarima.

Врх

ПорукаПослато: Суб Јан 03, 2015 2:56 pm 
Члан клуба
Корисников грб

Придружен: Пон Окт 07, 2013 10:55 am
Поруке: 1485
Mislim da ako neko ne bi trebao da kuka na nečiju sreću, to smo mi, pa 2 godine igramo EL na guzove :kreza:

Врх

ПорукаПослато: Суб Јан 03, 2015 3:44 pm 
Чак и када коса ми оседи
Корисников грб

Није само срећа већ и награда за добар рад тј. солидно пословање као и добре наступе у Еврокупу и ЕЛ. Нису ти тамо у УЛЕБ-у баш толике вјеверице.

Врх

ПорукаПослато: Суб Јан 03, 2015 4:20 pm 
Стара гарда
Корисников грб

Придружен: Чет Јан 09, 2014 3:01 pm
Поруке: 2519
Сутра двојка на Цедевиту. Не игра им Тепић, а и овако Цедевита је јача.

Врх

ПорукаПослато: Суб Јан 03, 2015 10:19 pm 
Члан клуба
Корисников грб

Придружен: Суб Мар 16, 2013 10:11 pm
Поруке: 1989
Dennis Rodman пише:
Mislim da ako neko ne bi trebao da kuka na nečiju sreću, to smo mi, pa 2 godine igramo EL na guzove :kreza:

Наравно, не можемо да кукамо, али када неко не једном него 2Х одустане а ти улетиш у ЕЛ и апгрејдујеш се и тимски и финансијски, то је баш срећа. Ма да ми ову срећу оправдамо и да напокон узмемо трофеје...

Врх

ПорукаПослато: Нед Јан 04, 2015 12:07 am 
Чак и када коса ми оседи
Корисников грб

Придружен: Чет Мај 09, 2013 8:20 am
Поруке: 4664
I sreću treba zalužiti, a očito je da smo je mi kao klub zaslužili radom a i nekim malerima ranijih godina, sve se to moralo vratiti.

Врх

Приказ порука у последњих:  Поређај по  
Пошаљи нову тему Одговори на тему  [ 869 порука ]  Иди на страницу Претходни  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 58  Следећа

Сва времена су у UTC + 1 сат [ DST ]

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост

Не можете слати нове теме у овај форум
Не можете одговарати на теме у овом форуму
Не можете учитавати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете слати прилоге у овај форум

Пронађи: